Select Page

ASP Automatyzacja Procesu Sprzedaży

Pytanie nie brzmi czy potrzebujesz systemu ASP – Automatyzacji Procesu Sprzedaży ale kiedy chcesz go wdrożyć. 

Lejek sprzedażowy, CRM, klient pocztowy, sprawnie działający kalendarz, dokumenty firmowe, system mailingowy, szybka komunikacja z klientem… trochę tych niby małych tematów jest, jeśli nie masz ich wszystkich dobrze zorganizowanych to masz problem.

ASP wdrażamy po to abyś zaczął nad tymi wszystkimi aspektami panować.

Cel – perfekcyjnie zarządzać procesem sprzedaży B2B, sprawniej pozyskiwać nowych klientów

Co zyskujesz

%

efektywniejsze zarządzanie lejem sprzedażowym

%

skuteczniejsze pozyskiwanie nowych klientów

%

kontrola nad działem sprzedaży

tygodni zaoszczędzonego czasu

Co będziemy wdrażać

CRM – dlaczego potrzebujesz takiego rozwiązania w Twojej firmie?

Jeżeli chcesz efektywnie panować nad komunikacją  z Twoimi klientami, tymi obecnymi oraz potencjalnymi to koniecznie musisz wdrożyć w swojej firmie CRM – nie zastanawiaj się nawet sekundy! powodów jest kilka.

Po pierwsze CRM to jedno, centralne miejsce (baza danych) w którym będziesz przechowywać informacje o twoich klientach, zamówieniach, kalendarz spotkań, notatki i wiele więcej.

Po drugie, nawet jeżeli z Twojej firmy odejdzie kluczowy handlowiec Ty będziesz wszystko widział o klientach, umówionych spotkaniach, zamówieniach w toku.

Po trzecie i nie ostatnie… zintegrowana skrzynka mailowa! Każdy mail wysłany lub odebrany od klienta od razu pojawia się w CRM, co najważniejszy jest powiązany z tymże klientem. Wysyłasz maile ze swojej skrzynki pocztowej, Twój CRM automatycznie je powiąże z Twoim klientem. Wysyłasz maile z CRM, pojawią się one również w Twoim kliencie poczty!

Skrzynka pocztowa to kolejny, maga istotny klocek w całej układance. To jak działa, w jaki sposób możemy ją zintegrować z innym oprogramowaniem, jakie funkcjonalności oferuje.

Przy jej wyborze kieruj się przede wszystkim

  • niezawodnością samego dostawcy usługi – sprawdź opinie
  • możliwością integracji z wybranym CRM
  • pojemność skrzynki
  • integracją z kalendarzem i innymi aplikacjami
  • autokorektą pisowni
  • etykietowaniem/tagowaniem wiadomości

Baza danych – wiesz, że potrzebujesz ale jak ją zbudować? 

Załóżmy, że mamy już skonfigurowany cały proces, systemy – pocztę, crm, szablony wiadomości itd. Wszystko pięknie wygląda tylko trochę pusto! Prawda?

Czas najwyższy zacząć wypełniać nasze cudo, powiem Wam jak budować bazę danych, pozyskiwać dane kontaktowe potencjalnych klientów.

Źródłem naszych poszukiwań będzie oczywiście internet ale nie tylko. Na przeszukiwanie bezkresu internetu też trzeba mieć plan i pomysł. Szukanie po omacku może nam zająć sporo czasu. Lepiej zaplanować nasze działania i od początku wiedzieć gdzie i jak szukać.

Fakturujemy! Poza bazą danych, CRM i skrzynką pocztową będziesz również potrzebować systemu do fakturowania, w końcu po domknięciu zamówienia i jego zrealizowaniu będziesz  musiał wystawić fakturę. Propozycja będzie prosta do wdrożenia, niskobudżetowa ale bardzo elastyczna z całą furą funkcjonalności. 

Jak wygląda proces wdrożeniowy

Nie martw się! Wdrożenie procesu ASP nie będzie obciążać zasobów Twojej firmy, ani osobowych ani technicznych. W procesie ASP wykorzystujemy oprogramowanie typu SaaS – sale as a service, czyli prościej mówiąc dostępnych online poprzez przegladarkę. Oznacza to, że nie musisz robić rewolucji technologicznej w firmie. Również zasoby osobowe będą absorbowane w sposób minimalny, tyle ile trzeba by dostosować cały proces do środowiska w jakim działa Twoja firma, z uwzględnieniem branży.

1. Analiza obecnego systemu sprzedaży

Sprawdzimy co już masz, co działa a co jest dalekie od ideału.

2. Adaptacja ASP do Twoich potrzeb

Zadajemy wiele pytań dotyczących oczekiwać i tego jaki jest Twój Cel sprzedażowy.

3. Wdrażamy i szkolimy

Wdrażamy ASP w Twojej firmie i szkolimy osoby odpowiedzialne za sprzedaż.

Odpowiedzi na Twoje pytania

Jak długo trwa wdrożenie ASP?

Pełne wdrożenia ASP – Automatyzacja Procesu Sprzedaży w sektorze B2B wraz ze szkoleniem zespołu zajmuje średnio do 5 dni roboczych.

Jakie są koszty wdrożenia ASP?

Wypełnij powyższy formularz a otrzymasz wycenę szybciej niż się spodziewasz i nie martw się, wdrożenie nie zabije Twojego budżetu!

Jakie są miesięczne koszty utrzymania ASP?

W zależności od ilości wykorzystywanych funkcjonalności, CRM, skrzynka pocztowa, system mailingowy – od 5 EUR/użytkownik.

Czy masz pomoc powdrożeniową?

Tak, oczywiście! do 10 dni od momentu wdrożenia ASP możesz do mnie napisać lub zadzwonić,

Czy możliwa jest dalsza pomoc?

Jeżeli uznasz, że chciałbyś dalej ze mną współpracować przy monitoringu prac oraz rozwijaniu ASP w Twojej firmie jest taka możliwość.

Ostatnie wdrożenia

ProTipster Ltd.

ProTipster to platforma o zasięgu globalnym zrzeszająca społeczność typerów z całego świata
www.protipster.com

ASP – Automatyzacja Procesu Sprzedaży zostało wdrożone na początku 2018 roku. Do dnia dzisiejszego w systemie znalazło się ok, 1000 potencjalnych klientów, blisko 120 z nich już jest partnerem biznesowym ProTipster-a.

ASP pomaga w zarządzaniu lejem sprzedażowym, kontaktami, przepływem informacji nt aktualnych klientów, zamówień w toku czy już realizowanych kampanii reklamowych

Labradoodle.pl

Pierwsza w Polsce hodowla Australijskich Labradoodle, jedna z najbardziej znanych w Europie www.labradoodle.pl

Implementation of ASP – Automated Sales Process helps to organize all sales funnel, from the first contact until the deal finalized.
Specific customers need special attention, ASP brought ready to use solution: automatic survey collection, mail template, and perfectly database management.

O mnie

Całe życie sprzedajemy siebie – jako solidnego człowieka, dobrego rodzica, fachowca w swojej dziedzinie. Sprzedajemy siebie jako markę osobistą, umiejętności które posiadamy, zdobyte doświadczenie.

Idziesz na targ kupić owoce lub warzywa co robisz, negocjujesz cenę, jesteś w sklepie RTV co robisz – negocjujesz – tak, tak to także część umiejętności sprzedażowych.

Ja sprzedażą, nie tylko na gruncie prywatnym ale głównie biznesowym zajmuję się od ponad 20 lat. Szkolenia, kursy, seminaria to tylko niewielki ułamek procesu doskonalenia tychże umiejętności. Tysiące godzin spędzonych u klientów, telefon bardzo często rozgrzany do czerwoności, dziesiątki tysięcy maili to kolejne cegiełki dołożone do mojego bogatego doświadczenia. 

Moja pasja do nowych technologi + doświadczenie w sprzedaży stworzyły kombinację, która w dobie internetu jest niezwykle cenna – umiejętność budowy zautomatyzowanych procesów sprzedaży.

Certyfikaty

Chcesz wdrożyć ASP - Automatyzacja Procesu Sprzedaży? Napisz!

Jeżeli chcesz otrzymać wycenę odpowiedź proszę na poniższe pytania. Wycena trafi co Ciebie błyskawicznie

Adres

Rogoźnik, Parkowa 20, Polska

Znajdź mnie